Poseta Narodnom pozorištu

Narodno pozorište u Beogradu  11.05.2019.

gldst

 

Poseta Narodnom pozorištu

U sklopu svojih aktivnosti, i ciljeva Udruženja usmerenih ka edukaciji naših učenika Škole baleta i širenju opšte kulture, Nacionalno Baletsko Udruženje  je organizovalo  posetu Narodnom pozorištu u Beogradu. Zahvaljujući velikodušnosti direktora Muzeja Narodnog pozorišta u Beogradu Dragana Stevovića, kao i njegovoj profesionalnoj spremnosti da našim balerinama dočara svu magiju pozorišta i pozorišnog čina, ova tura obilaska obuhvatila je posetu svim relevantnim delovima zgrade pozorišta, uz pružanje obilja informacija u vezi sa istorijom naše pozorišne kuće i tehnologijom nastajanja pozorišne predstave, prilagođenih dečijem uzrastu. Poseta Narodnom pozorištu se završila obilaskom izložbe Nezaboravni princ, posvećene jednom od naših najznačajnijih baletskih umetnika, Radomiru Radetu Vučiću, a čiji je autor pedagog Škole baleta, Milena Jauković.